Z ogromną radością informujemy, że na okładkach tomów wierszy można podziwiać niezwykłe obrazy Poli Dwurnik i Jakuba Juliana Ziółkowskiego, a na tomach esejów ascetyczne, ale pełne emocji obrazy Magdaleny Laskowskiej.
Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI
tworzy obrazy, obiekty i monotypie. Wychodząc od praktyki artystycznej będącej formą medytacji i wglądu, tworzy osobistą mitologię, własnowolne królestwo zjawisk i form wizualnych. W swojej twórczości łączy proste, uniwersalne symbole opisujące podstawowe procesy natury z tradycjami i językiem współczesnego malarstwa. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych, m.in.: Jesteście moi, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Kraków (2023); Święte Nic, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (2018); Das Leben selbst, Neues Museum Nuremberg, Norymberga (2017); Brał udział w najważniejszych zbiorowych prezentacjach sztuki swojego pokolenia, w tym: Co widać. Polska sztuka dzisiaj, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (2014); The Encyclopedic Palace, 55 Międzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji (2013); The Generational: Younger Than Jesus, The New Museum of Contemporary Art, Nowy Jork (2009).
Pola DWURNIK
uprawia malarstwo olejne, różne formy rysunku, kolaż. Jest autorką książek artystycznych, z których najbardziej znana to Dziewczyna na płótnie. Jest to zbiór interpretacji jej malarstwa napisanych przez takich autorów jak Olga Tokarczuk czy Maria Poprzęcka. Prace Poli Dwurnik były pokazywane na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, ale także w Narodowym Muzeum Sztuki XXI wieku MAXXI w Rzymie. Ostatnia jej solowa wystawa nosiła tytuł Yellow Eyes i odbyła się w zeszłym roku w Harkawik Gallery w Nowym Jorku.
Magdalena LASKOWSKA
absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Stanisława Baja; aneks z ilustracji w pracowni dr. Zygmunta Januszewskiego. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Finalistka konkursów, m.in. kilkukrotnie: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (Szczecin) czy Bielskiej Jesieni (Bielsko-Biała). Uczestniczka Warszawskich Targów Sztuki oraz Targów Sztuki Affordable Art Fair w Nowym Jorku i Bridgehampton, a także w Hamburgu i w Londynie. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku Oddział Sztuki Nowoczesnej oraz w prywatnej kolekcji byłego prezydenta Niemiec Horsta Köhlera.
Kolekcji dopełniają także dwa inne dzieła: Miłosz. Biografia Andrzeja Franaszka w nowej odsłonie oraz Miłosz w Kalifornii Cynthii L. Haven opisująca życie Miłosza w Stanach, w których spędził czterdzieści lat życia.